WRÓĆ DO LISTY BLOGA

Równowaga

Czym jest? To trudne pytanie. Dla każdego z nas równowaga będzie oznaczała coś innego – podobnie byłoby z pytaniem o szczęście.
A może największą wartością będzie odkrycie tego, czym dla mnie jest moja równowaga?

 

Podróż w głąb siebie, pytaniem – gdzie mam jej szukać? Co lubię? Co pozwala mi odetchnąć? Co wybieram po ciężkim dniu? Jak dbam o siebie?
Najprostsze pytania bywają najtrudniejsze. Ale odkrywanie odpowiedzi na nie, może stać się fantastyczną przygodą.

 

Pomysł na stworzenie miejsca, w którym spotykaliby się ludzie – aby rozmawiać, aby być, uczyć się od siebie nawzajem, budować nowe relacje, odkrywać w nas samych to co najlepsze i to nad czym wciąż musimy pracować – narodził się kilka lat temu. Musiałam do niego dojrzeć, jako osoba i jako psychoterapeuta. Odwagi do działania dodali mi, nieświadomie, moi klienci kiedy zaczęli mówić, o samotności, o swoich marzeniach aby spotkać kogoś kto ma podobne trudności, aby porozmawiać o rozwiązaniach, poznać nowe pomysły, poczuć że nie jest się samym, wyrwać się na chwile, złapać oddech, zatroszczyć się o siebie – pomyślałam, że to dobry czas.

 

Wspierana przez najbliższych, zaryzykowałam – tak powstały warsztaty „Złap równowagę”.
Są dla każdego. Dla odważnych, lubiących nowości, dla nieśmiałych, chcących przełamać swoje obawy, dla zabieganych którzy zapomnieli o sobie samych. Nikt z nas nie jest sam – a czasami nic nie działa na nas tak dobrze jak relacja z drugim człowiekiem.

 

 

 

Zaryzykujesz – poznać nowych ludzi, poszukać w sobie mocnych stron, opowiedzieć o tych słabszych, zauważyć swoje emocje i skupić się na nich? Dodaj do tego wiedzę psychologiczna z konkretnego działu, który Cię zainspiruję i przeżyj weekend innego niż zwykle.
Ja nie mogę się doczekać.

 

Jestem obserwatorem takich zmian, pracuje z osobami które przełamują swoje obawy, wstyd i realizują siebie. Nie jest im łatwo, ale zawsze powtarzają, że było warto.
Nauczyli mnie wiele – ale jedno jest dla mnie najważniejsze, nie ma rzeczy niemożliwych. A w człowieku tkwi ogromna siła – do walki, do zmiany. Jeśli tylko obierzesz swój cel, jesteś w stanie go osiągnąć.

 

Wybitny psychoterapeuta Carl Rogers mówi, że Osoba to płynny proces, nie stały i statyczny byt, płynąca rzeka zmian, nie blok z solidnego materiału, stale zmieniająca się konstelacja możliwości, a nie ustalona ilości cech. To prawda, wciąż się zmieniamy, uczymy.
I to od nas zależy dokąd dopłyniemy.

 

Laura