WRÓĆ DO LISTY BLOGA

W drodze.

Alice Miller- psycholog, filozof i socjolog, powiedziała : „Żadna droga w moim życiu nie była tak długa jak ta, która miała mnie zaprowadzić do mnie samej.” To mądre i piękne słowa.

 

Gdzie jesteś w swojej drodze? Czy masz czas w ogóle o tym pomyśleć? Czy myślisz o sobie?
O tym czego chcesz i jak to osiągnąć?

 

O tym jakimi ludźmi się otaczasz, co oni dają Tobie i co Ty dajesz im.

 

O tym jakie budujesz relacje.

 

Codziennie w gabinecie spotykam odważnych ludzi, którzy są w drodze do samych siebie. To fantastyczne uczucie móc im towarzyszyć – od dawna tak uważam, właściwie od momentu kiedy jako nastolatka postanowiłam zostać psychologiem.
Droga do poznania samego siebie powinna być fascynująca, inspirująca. Nie powinno obok nas zabraknąć naszych towarzyszy w podróży – rodziny, bliskich, przyjaciół.

 

„Równowaga” powstała też dlatego aby kłaść nacisk na relacje, zwrócić uwagę na to jak ważni jesteśmy dla siebie nawzajem.
Swojej drogi nie da się przejść w pojedynkę, nieustanie staja na naszej drodze różni ludzi, jedni na dłużej, drudzy na chwilę. Czasami możemy o tym zadecydować, często nie mamy na to wpływu.

 

Ważne abyśmy byli uważni, zatrzymali się na moment i rozejrzeli wokół siebie. Dokąd i z kim idziemy. Bardzo chciałabym aby „Równowaga” była miejscem, w którym każdy na chwilę może przystanąć.

 

Laura